Hobby

Kréta

Často dostáva aj lichotivý prívlastok- kráľovná medzi ostrovmi. Navštevujeme ju od júna do septembra . Môžeme na Krétu letieť

kostel

  • Z Košíc
  • Z Bratislavy

 Teda aj z východu aj zo západu krajiny. Hojne to veru využívame ! Je vraj jednou z najpopulárnejších dovolenkových cieľov Európanov.
Navštevuje sa :

  • Severná časť
  • Južná časť

 Sú celkom odlišné . Na severe sú letoviská s klasickou dovolenkovou náladou a atmosférou., divokejšie more.
Veľa turistov si obľúbilo juh- práve pre pokojnejšie more, možno aj teplejšie more. Sú tu vybudované hotelové komplexy so službami all inclusive, ktoré sú čoraz viac žiadanými aj v tejto prekrásnej časti sveta.
 
Pláže Kréty sú rôznorodé- široké piesčité, kamienkové, či romantické zákutia , či zátoky.
Vyberie si tu každý milovník pláže.
 
Podnebie je tu úžasné, fantastické. Výborne pôsobiace na náš organizmus. Je vraj liekom na naozaj všetky  choroby  a doporučená Hippokratom.
 
Strava na Kréte je jedinečná. Zdravá, bohatá na vitamíny. Založená na produktoch dopestovaných práve tu – tu kde sa zrodil Dios.  Je tu veľa ovocia, zeleniny, olív, rýb, morských živočíchov.
Kto by si hneď teraz nedal grécky šalát  s fetou a olivovým olejom? Kto by si nedal plnené vinné listy? Kto by neochutnal plnenú grécku cuketu Kto by v horúcich dňoch pohrdol pohárom vína, či kalíškom Ouza alebo Mastiky?  Kto z nás nepozná Metaxu ?
Mne chutí aj tunajšia káva . Na grécke melóny nenechám dopustiť. Chutia fantasticky. Možno nakrájané na kocky len tak s fetou- ochutnajte- táto zvláštna sladko-slaná chuť Vás dostane.

kréta
 
Do grécka nechodíme iba pre ich výbornú kuchyňu , mnohí navštevujú pamiatky- minimálne unikátny palác Knossos  by mal byť cieľom Vašej návštevy na Kréte.
 
Milovníci vodných športov sa vybláznia na pláži a v mnohých  vodných parkoch.
 
Milovníci turistiky si zaiste nenechajú „újsť“ možnosť prejsť roklinou- najdlhšou v Európe- ktorá sa volá Samaria. Krásny to pohľad na neporušenú prírodu!
 
Kréta je skrátka pre všetkých!

Mohlo by se vám také líbit...