Technika

Byť teenagerom je naozaj ťažké

V dnešnom svete je byť mladým naozaj veľmi zložité. Veľa sa od nich očakáva, či už v škole alebo aj v súkromnom živote. Z každej strany niečo počúvajú a sami nevedia poriadne rozlíšiť, čo je správne a čo naopak nie. Táto skupina ľudí je naozaj veľmi ľahko ovplyvniteľná. Dá sa nimi manipulovať prostredníctvom médií, v škole, vplýva na nich aj to, s kým sa stretávajú. Ak sa ocitnú v zlej skupine kamarátov alebo sa dostanú medzi tých nesprávnych ľudí, môže to s nimi poriadne zamávať. Mladí ľudia sú skupina ľudí, o ktorých by sa dalo povedať, že sa aktuálne nachádzajú vo veľmi nezávideniahodnej situácií. Chceli by niečo zmeniť, tiež sa v niektorých veciach angažovať, ale zväčša je to tak, že dospelí ich neberú vážne.

holky

Pokladajú ich za ľudí, ktorí ešte nie sú dostatočne dozretí na to, aby sa mohli do rôznych vecí zapájať. Takto to funguje aj vo veľkom množstve domácností. Rodičia svoje ratolesti neradi zapájajú do dôležitých udalostí a nechcú s nimi riešiť dospelé záležitosti. Osobne si myslím, že to nie je správne. Aj teenager s vami žije pod jednou strechou a o určitých veciach by mal vedieť. Mal by byť informovaný o tom, čo sa okolo neho deje a mal by dostať príležitosť vyjadriť sa k danej téme, aby nenadobudol dojem, že je v rodine celkom zbytočný. Takýmto spôsobom totiž môže dôjsť aj k situácií, že vaše dieťa s vami prestane chcieť komunikovať. Zbadá, že jeho názory a postoje sú v rodine a pre celú skupinu, v ktorej žije, nepodstatné a prestane mať záujem zapájať sa do rozhovorov. Vtedy je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

kamarádi

Vždy je potrebné uvedomiť si, že aj deti patria do rodiny a ak sú teenagermi, dalo by sa povedať, že sa vyžaduje, aby sa zapájali do celkového chodu domácnosti. Mali by ste si ich vypočuť, spoznať ich názory na dané situácie, aby získali pocit, že k vám skutočne patria a vážite si ich prítomnosť.
Zväčša to je totiž tak, že mladých ľudí spoločnosť neberie vážne a to by sa malo zmeniť, pretože mladá krv je naša budúcnosť a je len na nás, ako sa k nim zachováme. Aby sme neskôr nemuseli ľutovať a vyčítať im, akí sú.

Mohlo by se vám také líbit...